Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-07-28

Wypadanie włosów u mężczyzn - metody na łysienie

Gęste i zdrowe włosy to marzenie niejednego mężczyzny. Niestety, wielu panów boryka się z problemem łysienia, niektórzy z nich nawet przed trzydziestką. Wypadanie włosów u mężczyzn w dużej mierze wynika z czynników genetycznych, choć wpływ mają też inne aspekty, jak niewłaściwa dieta, palenie papierosów, zaburzenia hormonalne, a nawet stres. Z łysieniem można jednak skutecznie walczyć!

Artykuł został podzielony na sekcje:

Szampony i odżywki wzmacniające włosy

Problem łysienia w większości przypadków nie wymaga tak radykalnych kroków jak przeszczep włosów. Zwłaszcza jeśli postawi się na profilaktykę. Wystarczy regularnie stosować odpowiednie kosmetyki, które pobudzają krążenie skóry głowy, przyśpieszają porost włosów, a także poprawiają ich kondycję. Warto zwrócić uwagę na produkty do włosów marki Hermz, oparte o system 4 kroków. Pierwszy krok zakłada stosowanie szamponu peelingującego, który oczyszcza i przywraca równowagę hydro-lipidową skóry głowy. Drugi szampon do włosów tej marki ma działanie wzmacniające i regenerujące strukturę włosia. Trzeci krok polega na zastosowaniu odżywki wzmacniającej włosy, która tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Ostatni krok to zastosowanie serum przeciwko wypadaniu włosów, które wzmacnia i stymuluje mieszki włosowe. Produkty marki Hermz to nie jedyne odżywki wzmacniające włosy. Warto polecić także esencję marki Hair Confidence, która przede wszystkim oczyszcza skórę głowy, a co za tym idzie - przyśpiesza porost włosów i wzmacnia ich kondycję.

Tabletki na porost włosów

Wypadanie włosów u mężczyzn można również leczyć farmakologicznie. Najczęściej stosuje się leki minoksydyl, spironolakton, cyproteron, finasteryd, Alpicort, Alpicort E. Blokują one przekształcanie się testosteronu w DHT - jest to hormon, który atakuje meszki włosowe i sprzyja łysieniu. Kuracja jest skuteczna w przypadku łysienia androgenowego, a pierwsze efekty widoczne są już po 3 miesiącach stosowania leków. Niestety, środki farmakologiczne mogą wywoływać nieprzyjemne skutki uboczne jak zaburzenia seksualne czy ból jąder.

Przeszczep włosów i inne zabiegi

Mężczyźni borykający się z problemem łysienia, mogą zdecydować się na specjalistyczne zabiegi. Popularnością cieszą się zabiegi laserowe, które poprawiają krążenie krwi i zwiększają porost włosów. Leczenie jest bezbolesne, choć sama kuracja powinna trwać rok. Innym wariantem jest mezoterapia. Polega ona na nastrzykiwaniu skóry głowy substancjami, które pobudzają meszki włosowe do pracy. Jeśli żaden ze sposobów nie jest pomocny, pozostaje ostatnia opcja, czyli przeszczep włosów. W tym celu pobierane są pasemka włosów (najczęściej z części potylicznej głowy), a następnie są one wszczepiane w obszary, gdzie postępuje łysienie. Sam zabieg trwa około 2-5 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt jest jednak trwały oraz naturalny - nic dziwnego, że wciąż wielu mężczyzn decyduje się właśnie na tę metodę.

Łysienie to dla wielu mężczyzn wstydliwy problem. Jest jednak wiele możliwości, aby sobie z nim radzić. Co ciekawe, wcale nie trzeba w tym celu decydować się na kosztowne zabiegi. W wielu przypadkach wystarczy odpowiednia pielęgnacja włosów, stosowanie specjalistycznych szamponów i odżywek, które wzmocnią cebulki włosów i będą stymulować je do wzrostu. Można także skorzystać z leczenia farmakologicznego. Widząc pierwsze oznaki łysienia, nie wolno się więc załamywać. Jest naprawdę wiele możliwości, aby uporać się z tym problemem i przywrócić swojej fryzurze właściwą objętość. Warto też postawić na zdrowy styl życia.

pixel