Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-02-16

Najpopularniejsze style wąsów

Myślisz o tym, by zostać wąsaczem na stałe, a jednak trochę się wahasz? Obawiasz się strat wizerunkowych? Spokojnie, przede wszystkim nie podejmuj decyzji pochopnie. Przede wszystkim zastanów się, jak Twoje wąsy powinny wyglądać. Dopasuj je do swojej twarzy i wyglądu. Weź pod uwagę także swój styl. Tak naprawdę istnieją różne rodzaje wąsów, a wybór jednego z nich będzie Twoją wizytówką. Decyzja należy do Ciebie, a my podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze style wąsów.

W artykule znajdziesz informację odnośnie poniższych stylów wąsów:

STYL KLASYCZNY

Wąs w stylu klasycznym, czyli poczuj klimat lat 80. i 90. To bezpieczny i uniwersalny wariant. Wąs jest po prostu schludnie przycięty nad górną wargą. Prezentuje się dobrze w każdej sytuacji i nie wymaga zbyt wielkiej uwagi. To świetny wariant dla osób, które muszą elegancko prezentować się na co dzień w pracy.

WĄS KLASYCZNY CIENKI

Wersję klasyczną wąsa można nieco zmodyfikować. W tym celu można odchudzić linię zarostu. Efekt? Możliwe, że teraz kojarzysz się z typem maczo. Jeśli jesteś opalony - możesz udawać Hiszpana. Taki wąsik to także sentymentalny ukłon w stronę dawnego Hollywood. Kto wie, może przybędzie Ci adoratorek?

WĄS NA SZLACHCICA

Każdy doskonale kojarzy z filmów historycznych czy podręczników szkolnych wygląd typowego szlachcica. Może nie warto sugerować się pulchnością ich sylwetki, ale wąsem warto. I nie chodzi tylko o nawiązanie do rodzimych tradycji, ale również o ciekawy efekt wizualny. Chodzi o to, by wąsy połączyć z paskiem zarostu na brodzie. Wygląda to naprawdę dobrze.

WĄS Z BACZKAMI

Wąs z baczkami to wąs, który ma kształt podkowy - jego baczki rozszerzają się ku dołowi. To styl iście z Dzikiego Zachodu. Doda Ci męskości i sprawi, że będziesz wyglądał jak bohater westernów. Albo jak czarny charakter z filmów gangsterskich.

WĄS NA PIŁSUDSKIEGO

Wąsy Piłsudskiego są bardzo charakterystyczne. Cechują się one bujnością oraz tym, że przykrywają górną wargę. Jeśli więc chcesz się poczuć jak wódz narodu to polecamy. Wąsy Piłsudskiego wymagają jednak specjalnej pielęgnacji - zwłaszcza dlatego, że są długie i wyjątkowo rzucają się w oczy.

WĄSY TYPU CHEVRON

Rodzaje wąsów są najróżniejsze, ale to właśnie styl Chevron cieszy się wśród nich największą popularnością. Ten wariant preferował chociażby Freddie Mercury. Ma do niego słabość także Justin Timberlake i wiele innych znanych aktorów oraz piosenkarzy. Wąsy typu Chevron przypominają swym kształtem literę V i pokrywają całą górną wargę.

Rodzaj wąsa a jego stylizacja

Pamiętaj, że niektóre style wąsów są bardziej praktyczne na co dzień, ale nie dają Ci zbyt wiele możliwości stylizacji. Dłuższe wąsy można na wiele sposobów modelować, np. wywijać je do góry. To świetna zabawa z własnym wizerunkiem. Stylizacja wąsów wymaga jednak odwagi. Warto na początku poeksperymentować samemu w domu. Pamiętaj jednak, że stylizacja wąsów wymaga użycia odpowiednich kosmetyków typu wosk. Nie obędzie się także bez grzebienia. Wszystkie te produkty znajdziesz jednak w naszym sklepie, więc nic się nie martw.

To jak, wiesz już jaki typ zarostu do Ciebie pasuje? To niezwykłe jak z pozoru zwyczajne wąsy ewoluowały. Ale nawet przed wiekami mężczyźni lubili podkreślać swoją wyjątkowość poprzez oryginalne przycięcie wąsa. Najważniejsze to znaleźć wariant, który nam odpowiada. Z wąsem jest trochę jak z wizytą u fryzjera - nie każdemu odpowiada to samo przycięcie czy ten sam sposób modelowania. Najlepiej więc po prostu wypróbować warianty, które nam się podobają. W razie czego - wąsa przecież można zawsze zgolić!

pixel