Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2020-10-29

Jak stosować olejki do brody?

Spis treści:

Olejki do brody i balsamy są podstawowymi kosmetykami, w jakie powinni zaopatrzyć się Panowie chcący zadbać odpowiednio o swój zarost. Naturalne składniki znajdujące się w tych produktach pozwalają bowiem na nawilżenie i regenerację włosów, zachowując ich gładkość, a także elegancki i zdrowy wygląd. Jak stosować olejki do brody i na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Kiedy stosować kosmetyki pielęgnujące do brody?

Olejki do brody warto stosować codziennie przy porannej toalecie, czyli prysznicu i wyczesaniu brody kartaczem. Wystarczy zaledwie kilka kropli olejku wcieranego wówczas w zarost, aby broda zyskała odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Powoduje to, że włosy stają się miękkie, lepiej się prezentują i zdecydowanie łatwiej się układają. Większość Panów ogranicza używanie olejków do brody właśnie do porannej aplikacji, są jednak tacy, którzy stosują je również w ciągu dnia czy też na noc. W zasadzie, częstotliwość używania tego typu kosmetyków zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb męskiego zarostu. Zdrowie włosów zależy bowiem od wielu czynników: uwarunkowań genetycznych, ale też miejsca pracy czy nawet diety. Panowie z zarostem pracujący więc np. na budowie, wśród licznych zanieczyszczeń czy nawet w biurze, w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach mogą zauważyć, że ich broda wymaga częstszego nawilżania olejkami. W ich przypadku mogą stać się konieczne 2-3 aplikacje w ciągu dnia. Podobna częstotliwość może również być konieczna u posiadaczy gęstego i długiego zarostu. Mężczyznom o brodach przeciętnej długości wystarczy natomiast wyłącznie poranna aplikacja kosmetyku pielęgnującego.

Podzielone zdania mają posiadacze zarostu na temat stosowanie olejków na noc. Są tacy, którzy wolą pozostawić skórę wolną od wszelkiego rodzaju kosmetyków i dać jej możliwość naturalnego zregenerowania się w czasie nocnego odpoczynku. Jeśli jednak zauważymy, że nasza skóra ma tendencje do wysychania, a broda po użyciu olejku na noc wygląda znacznie lepiej rano - możemy zacząć używać produktów pielęgnacyjnych również na czas snu. Warto jednak zawsze zachować umiar w ich stosowaniu i zacząć od kilku kropli na noc.

Na jaką skórę należy stosować olejki do brody?

Sugeruje się stosowanie olejku do brody, na osuszoną po kąpieli czy prysznicu skórę. Olejki w płynnej postaci nie mają bowiem właściwości pozwalających im na łączenie się z wodą, więc pozostawią na mokrym zaroście tłusty film.

Jak nakładać olejki do brody?

Olejek do brody ma za zadanie nie tylko nawilżyć i zregenerować włosy, ale również skórę pod zarostem. Dlatego tak istotne jest odpowiednie jego nakładanie. Pamiętajmy więc, aby dokładnie wmasować olejek w skórę pod brodą, rozcierając go delikatnie wcześniej w dłoniach, dzięki czemu podniesiemy jego temperaturę i uwolnimy olejki eteryczne. Olejek wcieramy następnie spokojnymi i dokładnymi ruchami zaczynając od okolic krtani i przesuwając dłonie stopniowo w górę, a na koniec przesuwając palcami po brodzie od dołu. Następnie nakładamy pozostałą porcję olejku i tym razem aplikujemy go na brodę od linii łączącej zarost z włosami schodząc w dół, wzdłuż policzków, co pozwoli wetrzeć go w całą brodę.

Jakie składniki powinny znaleźć się w olejkach do brody?

Wybierając olejki do pielęgnacji zarostu, zwracajmy uwagę przede wszystkim na skład oparty w dużym stopniu na produktach pochodzenia naturalnego. Takie oleje, jak arganowy, z maku polnego, wiesiołkowy, kameliowy, andiroba, pracaxi czy konopny zadbają odpowiednio o nasz zarost nadając mu efektowny wygląd.

pixel