Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2020-07-20

Jak należy pielęgnować wąsy?

Spis treści:

Wąsy nigdy nie wychodzą z mody, można by nawet pokusić się o stwierdzenie, iż są one elementem naszej tożsamości narodowej. Królowie, prezydenci, sportowcy — wszyscy oni nosili, noszą i będą nosić wąsy. Dlatego też my, zwykli obywatele także powinniśmy je nosić i dbać o nie, tak by zawsze prezentowały się elegancko, zdrowo i estetycznie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zatem, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja wąsów.

Wąsy jak ogród

By nasz zarost nad górną wargą rósł i rozwijał się prawidłowo, musimy traktować go tak, jak ogrodnik traktuje żywopłot. Po pierwsze na samym początku musimy pozwolić im rosnąć, im dłuższe wąsy, tym lepiej jesteśmy w stanie je pielęgnować. Przycinać zaczynamy w momencie gdy, włoski zaczynają wychodzić poza linię górnej wargi. Jest ona swoistą granicą, poniżej której wąsy przeszkadzają w jedzeniu i piciu. Poza tym zasłonięte usta nie wyglądają zbyt estetycznie i kojarzą się raczej z brakiem higieny niż eleganckim nowoczesnym mężczyzną.

Kiedy już przystąpimy do przycinania wąsów, powinniśmy robić to za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi takich jak nożyczki do wąsów, których ostrza dostosowane są do specyfiki zarostu. Ich uzupełnieniem może być grzebyk, dzięki, któremu nawet najbardziej dzikie wąsy można doprowadzić to porządku i nadać im elegancki oraz nowoczesny wygląd. Na rynku dostępne są rozmaite modele nożyczek i grzebieni, w związku, z czym każdy znajdzie te najlepiej odpowiadający swoim potrzebom.

Układanie i modelowanie

Jeżeli marzy nam się fantazyjnie ułożony wąs, warto zaopatrzyć się w produkty pozwalające na układnie zarostu w praktycznie dowolny kształt. Nasz wąs może stać się naszą wizytówką, tak jak stało się w przypadku Salvadora Dali, czy też Marka Twaina. Dlatego w podręcznym zestawie do pielęgnacji wąsów powinien znaleźć się wosk do wąsów. Specjalne składniki sprawiają, iż po naniesieniu wosku wąs utrzymuje się w nadanym kształcie przez długi czas. A wonne dodatki sprawiają, iż wąsy przez cały dzień ładnie pachną, co niewątpliwe jest dużą zaletą.

Jednak podczas modelowania wąsów pamiętajmy o tym, by kształt, jaki im nadamy, pasował do brody, kształtu naszej głowy i co chyba najważniejsze sprawiał, iż poczujemy się lepiej. Wąs nie powinien nam także przeszkadzać w mówieniu, czy jedzeniu, warto także wziąć to pod uwagę.

Codzienna higiena

Wąsy, tak jak włosy, czy broda narażone są cały dzień na kontakt z różnymi zanieczyszczeniami. Dym papierosowy, spaliny, zapachy jedzenia, czy kurz osiadają w nich i osobom z wrażliwą skórą mogą przysporzyć kłopotów w postaci wysypki lub uczulenia. Dlatego też, jeżeli zdecydujemy się na wyhodowanie wąsów, musimy codziennie dbać o ich czystość. Wieczorem po całym dniu powinniśmy dokładnie umyć wąsy, możemy w tym celu stosować tradycyjne mydło lub specjalny jego rodzaj przeznaczony do brody.

Odpowiednio czyszczony wąs, będzie lepiej rósł, wyglądał i zdobił naszą twarz. Pamiętać należy, że pielęgnacja wąsów to także usuwanie brzydkich, uszkodzonych lub siwych włosków, tak by zarost zawsze prezentował się okazale i był dla nas powodem do dumy, a dla innych mężczyzn do zazdrości.

Gdzie kupować kosmetyki i sprzęt do wąsów

Nasze wąsy zasługują na najlepsze produkty, dlatego też zakupów kosmetyków oraz akcesoriów do ich pielęgnacji powinniśmy dokonywać w profesjonalnych sklepach berberskich. Tylko tam mamy pewność, iż sprzedawane produkty to markowe, bezpieczne dla zdrowia i skuteczne kosmetyki. Zatem stosujmy zawsze profesjonalne kosmetyki, a nasze wąsy będą mocne, zdrowe i eleganckie każdego dnia.

pixel