Fryzura męska na zakola - poznaj nasze propozycje
Zakola to problem wielu mężczyzn. Gdy nasza fryzura przybiera charakterystyczny kształt zastanawiamy się, o czym świadczą zakola? Czy to element starzenia się, czy jednak już problem zdrowotny, który należy leczyć? Podejmujemy kroki w celu zaradzenia problemowi, zwracając uwagę na dietę, suplementy i zabiegi medycyny estetycznej, które mogą przyczynić się do ograniczenia wypadania włosów. Jednocześnie poszukujemy także fryzur, które efektywnie zakryją te niedoskonałości.
Fryzura męska na zakola – przegląd najpopularniejszych technik fryzjerskich
W dzisiejszych czasach, kiedy dbałość o wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie, coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na stan swoich włosów. Zakola mogą być dla wielu panów powodem do niepokoju. Na szczęście, świat fryzjerstwa nie stoi w miejscu i oferuje szereg rozwiązań, które pomagają w maskowaniu tego typu mankamentów.
Krótkie i praktyczne fryzury na zakola: middle part i buzz cut
Fryzjerzy doskonale znają problem i potrafią z nim walczyć doborem odpowiedniej fryzury. Takiej, która zakryje ubytki w owłosieniu w okolicach czoła, jak i takiej, która optycznie zagęści „czuprynę” oraz która będzie dopasowana do kształtu twarzy klienta.
Jedną z technik cięć i stylizacji włosów jest buzz cut, który najłatwiej jest wyobrazić nam sobie, gdy spojrzymy na sposób, w jaki noszą się żołnierze w czasie czynnej służby. Jest to krótka fryzura, z włosami wydłużającymi się stopniowo go czubkowi głowy. Jest schludna i estetyczna, ale jednocześnie prosta. Doskonała, gdy fryzura na łyso to jednak dla nas zbyt radykalne posunięcie, a jednocześnie dobra, gdy nie chcemy mieć dłuższych włosów wymagających stylizacji.
Buzz cut najbardziej pasuje mężczyznom o mocno zarysowanej linii szczęki, ale już niekoniecznie będzie dobra przy odstających uszach (tutaj już zdecydowanie bardziej poleca się typ cięcia middle part). Taka fryzura męska świetnie ukrywają zakola oraz powodują, że w rzeczywistości rzadkie włosy sprawiają wrażenie bycia bardziej gęstymi.
Włosy zaczesywane na bok, czyli fryzura męska ukrywająca zakola i asymetrie twarzy
Mężczyźni o nieco dłuższych włosach, którzy borykają się z zakolami, a którzy jednocześnie są gotowi na regularną stylizację włosów, powinni rozważyć fryzurę typu side swept. Podstawowym zadaniem przy układaniu włosów na side swept jest wyodrębnienie bocznego przedziałka. Fryzury męskie z przedziałkiem i z zaczesywaniem dłuższych włosów na bok są odpowiednie nie tylko na zakola, ale także na przywrócenie proporcji twarzy przy widocznej asymetrii.
Fryzura męska na zakola przy dłuższych włosach
Mężczyźni o nieco dłuższych włosach z tendencją do kręcenia powinni zdecydować się na Fringe, czyli na ten typ stylizacji włosów, który uwidoczni i podkreśli skręt, a jednocześnie spowoduje, że ewentualne braki w owłosieniu będą zdecydowanie mniej widoczne. Zarówno Fringe, jak Side Swept nie są niestety dedykowane, gdy posiadamy rzadkie włosy oraz mężczyznom, których problem wypadania włosów stale się pogłębia. Dłuższe fryzury mogą wtedy wręcz stopniowo odbierać pewności siebie.
French Crop i Quiff, czyli krócej po bokach i dłużej na czubku
Kolejne propozycje ciecia i stylizacji włosów dla mężczyzn z problemem wypadania włosów w okolicach czoła to French Crop i Quiff. Są niezwykle eleganckie, dodają pewności siebie i sprawiają, że wyglądamy młodziej. French Crop polega na mocnym wycieniowaniu włosów z boku i z tyłu głowy, przy pozostawieniu większych długości na przodzie i na czubku. Jest to fryzura dobra zarówno dla kręconych, i jak dla prostych włosów.
Quiff natomiast jest dedykowany posiadaczom dłuższych włosów i wymaga codziennego układania. Tutaj również zostawiamy najwięcej włosów na czubku głowy, ale też nie ścinamy do końca tyłu. Fryzura męska Quiff wyszczupla twarz, mogą ją stosować mężczyźni w każdym wieku i jest bardzo dobra, gdy chcemy ukryć nawet duże zakola.
Kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji włosów
Pomocne w układaniu fryzur na zakola będą kosmetyki do stylizacji o mocnym stopniu utrwalenia, ale jednocześnie takie, które nie będą zbytnio obciążały włosów. Ze względu na to, że owłosienie z tendencją do wypadania wymaga delikatności, konieczne jest używanie środków naturalnych oraz takich, które łatwo zmyjemy.
Im trudniejsza w stylizacji fryzura (a do takich z pewnością zaliczają się te, które ujarzmią dłuższe włosy), tym żel do włosów, czy wosk powinny być mocniejsze. Podobnie rzecz się ma z myciem włosów. Podejmując walkę z wypadającymi włosami, powinniśmy raz na zawsze pożegnać się z tanimi drogeryjnymi szamponami pełnymi silikonów. Zdecydowanie lepiej jest postawić na proste formuły w składzie odżywek i szamponów. Jednocześnie, należy stosować te kosmetyki do pielęgnacji, które będą dopasowane do specyficznych potrzeb naszych włosów.
Te fryzury męskie, które wymagają nawilżenia, powinny być traktowane szamponami i odżywkami humektantowymi. Te, które są słabe, łamią i kruszą, koniecznie muszą mieć wysoką podaż protein w kosmetykach. Do wszystkiego należy dodać oczywiście solidny skład olejowy, w postaci dobrej odżywki (np. z olejem arganowym) lub olejku do włosów.
Konsultacje z trychologiem i zabiegi na zakola
Aby rozwiązać problem z zakolami, na początku należy rzucić palenie i inne używki, ograniczyć stres i zacząć się dotleniać. Dopiero potem należy udać się do lekarza trychologa, który dokładnie zanalizuje nasz problem i zaleci odpowiednie leczenie. Często potrzebna będzie również konsultacja dermatologiczna oraz zrobienie szeregu badań. Zdecydowanie warto udać się również do lekarza medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa głowy lub terapia osoczem bogatopłytkowym odżywi skórę głowy, stymulując porost włosów. W ostatecznym wypadku możliwe jest też przeszczepienie włosów.