Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszynki do golenia na żyletki

( ilość produktów: 9 )

Maszynka, podobnie jak pędzel do golenia, jest atrybutem praktycznie każdego, dbającego o swój wygląd mężczyzny. Zajrzyj do naszej oferty i poznaj najlepsze akcesoria do golenia, które są praktyczną alternatywą dla klasycznej brzytwy. Zapraszamy do nas, gdyż naszym zdaniem pielęgnacja skóry zawsze wymaga szczególnej staranności i odpowiednio dobranego sprzętu.

Maszynka do golenia na żyletki - akcesorium o bogatej historii

Jak jest historia maszynek do golenia? Już w 1903 roku King Camp Gillette stworzył maszynkę, która zrewolucjonizowała codzienne golenie. Jego wynalazek opierał się na prostym, ale genialnym pomyśle: ostrza były cienkie, jednorazowe i łatwe w wymianie. Początkowo sprzedaż maszynek z uchwytem szedł dość topornie, ale z każdym rokiem tempo sprzedaży znacząco wzrastało. To ergonomiczne akcesorium na żyletki wymienne stało się wraz z upływem lat obowiązkowym wyposażeniem... amerykańskich żołnierzy podczas I wojny światowej. Dzięki swej specyficznej konstrukcji klasyczna maszynka do golenia stała się prawdziwą ikoną powojennych dziesięcioleci. Dziś jest to proste, a zarazem praktyczne akcesorium pochodzące od renomowanych producentów. 

Maszynka na żyletki - na jaką golarkę warto postawić?

Jakie są rodzaje maszynek do golenia na żyletki? Czym jest agresywność maszynki i ekspozycja ostrza? Na te pytania odpowiemy w niniejszym zestawieniu.

  1. Maszynki, w których grzebień maszynki jest zamknięty. To akcesoria, w których żyletki do golenia są częściowo zakryte specjalną osłoną. Dzięki temu agresywność maszynki (czyli stopień ekspozycji ostrza) jest ograniczona. Jeśli szukasz zestawu odpowiedniego do codziennego golenia brody, to jest to akcesorium dla Ciebie. Maszynka do golenia z zamkniętym grzebieniem sprawdza się również u osób, które mają wrażliwą skórę podatną na podrażnienia.
  2. Maszynki z otwartym grzebieniem - to modele o zwiększonej agresywności, gdyż ich ostrze jest bardziej eksponowane. Ich zaletą jest to, że zapewniają gładkie golenie nawet w przypadku gęstszego lub twardszego zarostu. Jeśli szukasz zestawu do golenia dla profesjonalistów, to koniecznie wybierz u nas właśnie te modele. 
  3. Maszynki regulowane - to propozycja dla panów o różnych typach skóry i zarostu. Akcesoria te posiadają mechanizm umożliwiający regulację agresywności ostrza. Użytkownik może dostosować ustawienia do swoich preferencji.
  4. Maszynki motylkowe - to wygodne w użyciu urządzenia, które wyposażono w mechanizm umożliwiający łatwe otwieranie głowicy w celu wymiany żyletki. Ergonomiczna maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami to propozycja dla panów, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z goleniem i lubią przywiązywać się do swych akcesoriów barberskich. 

W ofercie mamy również golarki wyposażone w kilka krawędzi tnących. Panom, dla których liczy się skuteczne, tradycyjne golenie, warto polecić sprzęt, który zapewni jeszcze większą dokładność. Czymś takim jest maszynka do golenia z podwójnym ostrzem. Zaprojektowano ją tak, aby obydwie krawędzie tnące "współpracowały" ze sobą, usuwając nawet najkrótsze włoski.

Maszynki na żyletki wysokiej jakości - jak korzystać z głowicy podczas usuwania zarostu?

Istnieje wielu producentów sprawdzonych maszynek na żyletki. Produkty takich marek jak Muhle, Feather są cenione na całym świecie. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od wyboru maszynki, użytkownik ma do wyboru dwie podstawowe techniki golenia. 

Zasady golenia na mokro i golenia na sucho

  1. Golenie na mokro polega na użyciu wody i kosmetyków, takich jak pianka, żel czy mydło do golenia, w celu przygotowania skóry i zarostu do usuwania. W tej technice korzysta się z maszynek jednorazowych, maszynek na żyletki, brzytew lub maszynek z wymiennymi wkładami.
  2. Golenie na sucho odbywa się bez użycia wody i kosmetyków, zwykle za pomocą elektrycznych golarek lub trymerów. Metoda ta jest szczególnie popularna wśród osób, które cenią sobie szybkość i prostotę.

Golenie maszynką w pytaniach i odpowiedziach - co warto wiedzieć, zanim kupi się zestaw do golenia?

Jak wybrać odpowiednią maszynkę do golenia na żyletki?

Postaw na sprzęt, który zapewni Ci maksimum precyzji. Design - choć ważny - jest cechą drugoplanową. Zadbaj o to, aby w trakcie golenia nic nie zakłócało Twojego komfortu. Wybierz golarki, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu masz pewność, że ich powierzchnia nie będzie zagrożeniem dla skóry. Dobrym rozwiązaniem są maszynki z etui, które zabezpiecza je w trakcie podróży.

Jak prawidłowo używać maszynki do golenia na żyletki?

W zależności od wyboru przyrządu, sposób golenia będzie wyglądał nieco inaczej. Wybierając np. maszynkę do golenia na żyletki z regulacją, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją. Ogólnie proces golenia jest bardzo prosty. Tradycyjna maszynka powinna być stabilnie trzymana za uchwyt. Ważne jest również to, aby standardowe żyletki przesuwały się po skórze równo i ze stałą prędkością. 

Jakie są zalety golenia maszynką na żyletki?

Najważniejszą zaletą korzystania z różnych modeli maszynek na żyletki jest pełna kontrola nad procesem usuwania zarostu. Nie ważne, czy korzystasz ze sprzętu jednoczęściowego lub trzyczęściowego - najlepsza maszynka świetnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach.

Jak często należy wymieniać żyletki?

U panów ze standardowym zarostem, aby zapewnić sobie komfort podczas golenia, należy wymieniać żyletkę co 3 - 6 goleń. Panowie z rzadszym zarostem mogą wymieniać ostrze rzadziej. Pamiętajmy, że najważniejsza jest jakość golenia. Jeśli to możliwe, wybierajmy wymienne żyletki do konkretnego owłosienia (np. twardego zarostu).

Popularni producenci:

pixel