Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2022-06-17

Siwa broda — czy warto to zmieniać?

Siwa broda — czy warto to zmieniać

Żyjemy w czasach, w których młodość wysuwa się na pierwszy plan, a atrybuty kojarzone od lat ze starością są dyskretnie lekceważone. Pewnym wyjątkiem w tej kwestii jest siwa broda, która w dwudziestym pierwszym wieku coraz częściej uchodzi za ważny element eleganckiego stylu. Siwa broda – czy warto to zmieniać? A może dojrzały wygląd jest lepszym rozwiązaniem?

Siwa broda – jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy?

Generalnie, przyjmuje się, że siwa broda u mężczyzny wynika przede wszystkim z trzech głównych przyczyn. Są one następujące:

  • genetyka, na którą niestety nie możemy nic poradzić. Problem siwych włosów oraz brody takiego samego koloru pojawia się szczególnie u osób, w przypadku których organizm wydziela duże ilości melaniny. To właśnie melanina w znacznej mierze przyspiesza proces siwienia brody,
  • styl życia, w tym między innymi stres oraz palenie dużych ilości papierosów. Jeśli siwe włosy oraz broda stają się takie właśnie z powodu niewłaściwego trybu życia, należy koniecznie go zmienić. Istnieje wówczas szansa, że cały proces ulegnie odwróceniu (czasem może się to stać po relatywnie krótkim czasie, tj. kilku tygodniach).
  • dieta – odpowiednia dieta dla siwego brodacza powinna zawierać między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe – ryby, orzechy, nasiona, oleje (w tym w szczególności olej rzepakowy) oraz oliwa to niektóre z substancji, w których można znaleźć tego typu substancje. Oprócz tego warto zadbać, by w diecie znalazły się produkty bogate w witaminę B. Witaminy z grupy B można znaleźć na przykład w migdałach, wątrobie oraz kaszy (B9 – kwas foliowy), dyni, ryżu oraz warzywach, nabiale, drobiu i jajach (produkty z tej grupy zawierają między innymi witaminę B12). Jeśli zatem chcesz uniknąć siwej brody, powyższe rodzaje produktów spożywczych to absolutne must have.

Siwa broda – argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem

Warto zauważyć, że w wielu przypadkach połączenie: siwe włosy oraz siwa broda może dodać uroku. Jest tak szczególnie w przypadku mężczyzn po czterdziestym roku życia, na których twarzy zaczynają pojawiać się głębokie zmarszczki. W takiej sytuacji fakt, że włosy siwieją, może być wręcz okazją do poprawy swojego wizerunku.

Siwy (stalowy) kolor włosów oraz brody to elementy, które sprawiają, że mężczyzna wygląda dojrzalej. Może być to pozytywnie odbierany w pracy zawodowej oraz biznesie. Siwobrody, siwowłosy mężczyzna – o ile jest zadbany – wygląda poważniej i dostojniej. Dzięki temu zbudowanie autorytetu wśród podwładnych lub partnerów biznesowych jest w takim przypadku zadaniem znacznie prostszym w realizacji.

Aby jednak ten pozytywny efekt mógł zostać osiągnięty, konieczne jest regularne pielęgnowanie, tzn. przycinanie oraz nawilżanie zarostu na brodzie i głowie.

Jak pozbyć się problemu siwej brody? Farbowanie zarostu to skuteczna metoda

Jeśli z różnych powodów jesteś jednak zdecydowany na to, by pozbyć się problemu siwej brody, możesz zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań ścięcia lub farbowania zarostu.

Jeśli chodzi o farbowanie brody, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: czynność ta nie jest szczególnie skomplikowana. Zazwyczaj osiągnięcie sukcesu w tym zakresie wymaga podjęcia następujących działań:

  • wymieszanie farby oraz utleniacza,
  • delikatne nałożenie – z użyciem pędzelka – farby na brodę,
  • odczekanie kilkunastu minut,
  • spłukanie farby z brody oraz wysuszenie zarostu (można zrobić to na przykład z użyciem suchego ręcznika).

Voila – jeśli wybrałeś wysokiej jakości specyfik, Twoim oczom w lustrze powinna ukazać się ciemna broda.

pixel