Jak dbać o włosy męskie?
Mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na stan swoich włosów. Niestety, ale są tak samo jak kobiety narażeni na różnego rodzaju szkodliwe czynniki, które powodują różne problemy ze stanem skóry głowy. Najczęściej pojawia się przedwczesne łysienie, łupież albo suchość. Jak często myć włosy męskie, aby zapobiegać chorobom?
Ile razy w tygodniu myć włosy męskie?
Męskie włosy powinny być tak często myte, jak to tylko konieczne. Jeżeli mamy do czynienia z przetłuszczającymi się włosami, to zaleca się ich mycie przynajmniej raz dziennie lub raz na 2 dni. Warto przy tym wyeliminować preparaty służące do stylizacji, które mogą powodować zanieczyszczenia gruczołów łojowych na skórze głowy. Najlepiej jest do takiego procesu wykorzystać wodę o temperaturze pokojowej zamiast gorącej.
Włosy męskie suche wymagają znacznie większej uwagi. W tym przypadku zaleca się stosować odpowiednio dopasowane balsamy, a nawet maseczki zmiękczające, które minimalizują ryzyko wypadania czy łamania się włosów.
Natomiast w przypadku gdy nie cierpimy na żadne przypadłości, możemy stosować różne produkty do stylizacji, szampony do każdego rodzaju włosów czy różne odżywki nawilżające i balsamy.
Jak dbać o męskie włosy po umyciu?
Po umyciu warto zastosować wzmacniającą maskę lub balsam na włosy. Rezultaty można zauważyć już po pierwszej aplikacji. Maseczki przy suchych włosach pomagają je dobrze nawilżyć.
Jeżeli cierpimy na problem związany z kruchością, pękaniem czy wypadanie włosów, to jest to znak, że w organizmie brakuje nam pierwiastków śladowych. Wtedy też trzeba będzie zdecydować się na wzmocnienie włosów poprzez przyjmowanie niezbędnych witamin.
Zastosowanie dobrze dopasowanego balsamu pozwoli uzyskać włosy gładkie i jedwabiste, a przy tym bezproblemowe w rozczesywaniu. Stosując dodatkowo olejek do włosów, odżywimy pasemka na całej długości.
Jaki szampon stosować do męskich włosów?
Nie tylko regularne mycie włosów pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji. Żeby wyglądały pięknie i lśniąco, warto zastosować odpowiedni szampon. Powinien to być produkt, który zawiera delikatne i miękkie składniki, aby dokładnie oczyścić włosy a przy okazji je ożywić.
Nakładając preparat na skórę głowy, należy przytrzymać szampon przez kilka minut na włosach, a następnie dokładnie wszystko spłukać pod bieżącą wodą. Dobrze jest produkty kupować oddzielnie, aby na początek zastosować szampon a po wysuszeniu włosów specjalną odżywkę. Szampony 2 w 1 są znacznie tańsze, ale mogą nie przynieść tak wymiernych korzyści.
Jak pielęgnować krótkie włosy męskie?
Pielęgnacja krótkich męskich włosów wymaga systematycznego przycinania. W ten sposób można utrzymać zdrową i atrakcyjną fryzurę. Warto więc korzystać z usług profesjonalnego fryzjera, do którego będziemy wybierać się przynajmniej raz na 2 miesiące.
Natomiast w domu samodzielnie warto jest codziennie masować skórę głowy i oczyszczać ją za pomocą peelingu. Krótkie włosy męskie dobrze jest myć odpowiednio dopasowanymi szamponami a po wysuszeniu nawilżać skórę i włosy naturalnymi odżywkami. Żeby włosy stały się jeszcze bardziej delikatne, należy kupić specjalne olejki do skóry głowy i stosować po każdym myciu.
Co można zastosować na porost włosów?
W Polsce wielu mężczyzn cierpi na problem wypadania włosów. Przyczyną takiego procesu mogą być czynniki genetyczne, przewlekłe choroby, negatywne działanie leków, przewlekły stres czy nawet niewłaściwa dieta. Problemem mogą być również niewłaściwie dobrane kosmetyki.
Bardzo pomocny w walce z wypadaniem włosów u mężczyzny jest leczniczy szampon. Takie produkty mają zdecydowanie inny skład niż te w drogeriach, a także ukierunkowane są na odbudowę i wzmocnienie cebulek. Dobrej jakości szampony dla mężczyzn zawierają botaniczne komórki macierzyste, witaminy z grupy B, nanopeptydy miedzi oraz glukonian cynku.
Dobrym rozwiązaniem na porost włosów u mężczyzn jest także zastosowanie peelingu do skóry głowy. Można w ten sposób usunąć martwy naskórek i dotlenić zniszczone komórki.
Jeżeli nic nie będzie pomagać, to warto skontaktować się z trychologiem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości przy przetłuszczaniu się włosów, chorobach skóry głowy, łuszczycą i wielu innych.